Kredyty

Ranking kredytów gotówkowych przez internet – o co w nim chodzi?

Ranking kredytów gotówkowych przez internet na naszej stronie to kompleksowa i rzetelna analiza wszystkich ofert kredytów w Polsce, dzięki czemu czytając naszą analizę, możesz sprawdzić, w którym banku znajdziesz najlepsze rozwiązanie, czyli najtańszy kredyt gotówkowy. Czytając nasz ranking kredytów gotówkowych możesz być pewny, że zawsze będziesz miał do czynienia z listą najlepszych oraz zawsze aktualnych ofert bankowych.

W odróżnieniu od wielu innych rankingów kredytów w Polsce, nasz autorski ranking jest aktualizowany codziennie, dzięki czemu prezentujemy tylko świeże oferty pochodzące z wielu banków. Jeśli chcesz wiedzieć, w którym banku dostaniesz najtańszy kredyt gotówkowy – czytaj dalej!

Najtańszy kredyt gotówkowy? Wiemy, gdzie szukać

Jak znajdujemy najlepsze oferty kredytu gotówkowych dostępnych w Polsce?

Nasz obecny ranking kredytów 2020 polega na znalezieniu najtańszej oferty za kredyt gotówkowy do 20 000 złotych, który zaciągamy na okres 48 miesięcy, czyli okres u 4 lat. Najlepszy kredyt gotówkowy, ma być najtańszy kredytem gotówkowym, dzięki czemu zwycięży oferta, która będzie najtańsza dla kredytobiorcy. Szukamy kredytów gotówkowych, które można znaleźć w internecie, czyli bank oferuje je przez internet.

Warunki ofert są takie same, jak zaprezentowane przez banki w przykładach reprezentatywnych. Najtańszy kredyt gotówkowy, jaki chcemy znaleźć, ma być zgodnie z założeniami, wzięty przez osoby, które mogą pochwalić się dobrą zdolnością kredytową.

Tani kredyt gotówkowy? Pytanie czy to najtańszy kredyt gotówkowy

Kto wygrywa nasz ranking kredytów gotówkowych? Banki, które mają najtańsze oferty kredytów gotówkowych przez internet. Jak segregujemy oferty tanich kredytów gotówkowych? W ramach jednego czynnika, który naszym zdaniem jest najważniejszy – wysokości Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania, znanej jako RRSO. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania to naszym zdaniem najbardziej wiarygodnym miernik kosztów związanych z danym kredytem gotówkowym.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania łączy w sobie wszystkie koszty związane z zaciągnięciem danego kredytu gotówkowego. Dzięki znajomości wysokości Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania, nie musisz wiedzieć, czy bardziej istotnym dla ostatecznych kosztów zobowiązania jest wpływ niskiego oprocentowania nominalnego, czy bardziej liczy się jednak brak ubezpieczenia oraz prowizji dla banku. Znając RRSO możesz wygodnie używać jednego miernika, który można porównywać dla wielu ofert.

Co więcej, posługując się Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania możesz śmiało porównywać oferty o różnych wysokościach zobowiązania, czy okresie spłaty – istotne będzie tylko to, jak duże jest RRSO danej oferty.  Pamiętaj, że im niższa jest wysokość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania, tym dany kredyt gotówkowy jest atrakcyjniejszy.

Tani kredyt gotówkowy 2020

Na czele naszego rankingu znajduję się ofertą Citi Banku Handlowego, który w 2020 roku przebije na głowę ofertę każdego innego banku w Polsce. Citi Handlowy może pochwalić się swoim flagowym produktem – Pożyczką Gotówkową. W ramach tej oferty, pożyczając 20 000 zł na okres 48 miesięcy, miesięczna rata za kredyt gotówkowy wyniesie 497,79 zł.

Całkowita kwota do spłaty za Pożyczkę Gotówkową na okres 48 miesięcy w Citi Banku to 23 893,7 zł. Oznacza to, że wysokość RRSO (Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania) jest równa 9,60%. Co ciekawe, prowizja banku za wypłatę tego zobowiązania wynosi 6 procent, z kolei 5,99% to wysokość oprocentowania (zmiennego), za które przyjdzie płacić klientom chętnym na wzięcie kredytu gotówkowego online.

Drugie miejsce – oferta prawie tak samo dobra

Drugie miejsce w rankingu kredytów gotówkowych online zajęła oferta Alior Banku, czyli flagowy produkt – Pożyczka Internetowa. W ramach tej oferty, kredytobiorcy zaciągający kredyt na okres 48 miesięcy w wysokości 20 000 zł, będą musieli spłacić ostatecznie 24 118,21 zł. Oznacza to, że 48 równych rat będzie wynosiło 502,46 zł, które trzeba będzie trzeba zapłacić każdego miesiąca.

Oprocentowanie nominalne za kredyt gotówkowy w Alior Banku wynosi równe 9,50 procent, natomiast wysokość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania nie przekracza 9,92 procent w skali roku. Jak widać, brak jakiejkolwiek prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego przez Alior Bank nie spowodowała, że ta oferta jest najtańszym kredytem gotówkowym w naszym zestawieniu online.

Ostatnie miejsce na podium – ranking kredytów gotówkowych 2020

Ranking kredytów gotówkowych 2020 zamyka oferta należąca do BGŻ BNP Paribas, czyli klasyczny kredyt gotówkowy. Co ciekawe, to oferta z najniższym oprocentowaniem nominalnym, wynoszącym zaledwie 4,40 procent. Zaciągając kredyt gotówkowy w BGŻ BNP Paribas na okres 48 miesięcy w wysokości 20 000 zł, trzeba będzie płacić co miesiąc 509,33 zł.

Prowizja za udzielenie kredytu gotówkowego w banku BGŻ BNP Paribas, wynosi równe 11,90 procent. Z kolei wysokość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania za kredyt gotówkowy w BGŻ BNP Paribas wynosi równe 11,90 procent. Jak widać, oferta z najniższym oprocentowaniem wcale nie musi być najtańsza.

Choć sami możemy polecić taką ofertę dla osób, które już są klientami banku BGŻ BNP Paribas i mogą liczyć na zmniejszone koszty zobowiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *