santander konto oszczędnościowe
Konta bankowe

Czym charakteryzuje się konto oszczędnościowe Santander?

Pośród wielu decyzji, które przyjdzie nam podjąć,  niezwykle ważnym, a zarazem rozważnym zachowaniem jest rozwiązanie problemu oszczędności. Konto oszczędnościowe Santander nie bez przyczyny jest rozwiązaniem, po które sięga coraz większe grono klientów usług bankowych. Warto jednak zastanowić się, jakie możliwości daje nam ta konkretna instytucja bankowa, a także to, jak samą usługę oceniają inni klienci. Czym więc charakteryzuje się konto oszczędnościowe Santander?

Konto oszczędnościowe Santander – jakie warunki nas czekają?

Bank Santander jest prężnie rozwijającą się instytucją, która na rynku wyraźnie zaznaczyła swoją pozycję. Z racji tego, że dobry bank nie udostępnia jedynie kredytów, opcją do wybrania jest również konto oszczędnościowe. Santander „Konto Jakie chce” jest jedną z dostępnych ofert, które warto rozważyć przy podejmowaniu decyzji o oszczędzaniu. Obecnie trwa promocja, która umożliwia otrzymanie specjalnej premii wynoszącej nawet 300 złotych. Jeśli zastanawiamy się nad tym, jak założyć konto oszczędnościowe Santander, aby otrzymać pełną kwotę, dobrze jest, abyśmy znaleźli kogoś, kto już jest klientem tego banku. Jeśli założyły polecenie, otrzymamy 50 złotych. Z kolei 250 złotych dostępne jest nawet wtedy, gdy nie założymy konta z polecenia. Wtedy wystarczy dokonać kilku płatności kartą na dowolną sumę i cieszyć się możemy wpływem darmowych środków. Wtedy wystarczy wejść na stronę Santander Bank i w zakładce „Zamów Produkty” wystarczy wybrać opcję np. „Konto systematyczne”.

Jakie konto oszczędnościowe Santander możemy wybrać?

Wśród dostępnych ofert znaleźć możemy również mobilne konto oszczędnościowe Santander, które ujmowane jest pod nazwą lokaty mobilnej. Oferta ta dostępna jest w aplikacji mobilnej SBP, a skorzystanie z niej jest możliwe, jeśli posiadamy już jakieś konto w Santander Banku. Co więcej, lokata ta może być uruchomiona od 1000 do 20 000 złotych na okres 4 miesięcy. Jest to jednorazowa oferta, z której można skorzystać, która jest jednak opatrzona dodatkowymi profitami. Przy spełnieniu odpowiednich warunków możemy cieszyć się nawet 2% oprocentowaniem.

Wśród wielu ofert promocyjnych znaleźć możemy również konto Firmowe godne Polecenia, które umożliwia otrzymanie promocji nawet do 3000 złotych. Wystarczy spełnić szereg wymogów na poszczególne kwoty, które łącznie wynieść mogą nawet 3 tysiące złotych.

Jedną z interesujących opcji jest również konto oszczędnościowe Santander VIP, które gwarantuje aż 0,7% realnego oprocentowania (czyli takiego, od którego odjęte są już podatki). Tu jednak pamiętać należy o tym, że jedynie pierwsza miesięczna wypłata z konta jest darmowa.

Oprocentowanie oferowane przez konto oszczędnościowe Santander

Najistotniejszym czynnikiem dotyczącym konta oszczędnościowego jest kwestia oprocentowania, jakie będzie dotyczyło naszych środków. Jeśli chodzi o konto oszczędnościowe Santander, oprocentowanie uzależnione jest przede wszystkim od rodzaju konta, które założymy. Jakie konto oszczędnościowe Santander będzie dla nas najkorzystniejsze? Uruchamiając automatyczne oprocentowanie, jesteśmy w stanie osiągnąć nawet 1,5% oprocentowania na koncie systematycznym, choć nie możemy przekroczyć kwoty 20 000 złotych. Jeśli to zrobimy, oprocentowanie wyniesie 0,4%. Korzystniejsze warunki udostępnia Konto Max Oszczędnościowe Santander. Tu uzyskać możemy nawet 2,5% w promocji dla nowych środków.

Konto oszczędnościowe Santander – opinie

Decyzja o tym, czy dane konto jest dla nas odpowiednie, coraz częściej uzależniona jest od opinii innych klientów oraz użytkowników sieci. Dlatego też warto przyjrzeć się temu, jak opisywane jest konto oszczędnościowe Santander. Opinie na ten temat są podzielone i choć faktycznie oprocentowanie konta systematycznego wynosi  od 0,4% do 1,5%, coraz częściej wskazuje się na to, że i tak jest to oferta korzystniejsza niż  w przypadku wielu konkurencyjnych instytucji bankowych. Z pewnością zauważalne jest to, że jeśli mamy konto oszczędnościowe Santander „Konto Jakie Chcę”, nie jesteśmy narażeni na ukryte opłaty. Z pewnością mieszane opinie widoczne są w przypadku konta oszczędnościowego Santander VIP. Zaleca się więc, aby dokładnie sprawdzić, jaki rodzaj konta oszczędnościowego zakładamy.

Konto oszczędnościowe Santander – kalkulator

Przydatnym narzędziem dotyczącym obliczeń realnego zysku jest korzystanie z narzędzi dostosowanych do specyfiki oszczędzania na kontach bankowych i lokatach. Takie narzędzie działa również, jeśli interesuje nas konto oszczędnościowe Santander. Kalkulator, bo to o nim mowa, umożliwia wybranie parametrów: kwota lokaty, okres lokaty (wyrażony w dniach) oraz wysokość oprocentowania. Dzięki temu możemy z powodzeniem ocenić, która oferta konta oszczędnościowego Santander będzie najkorzystniejsza.

Zamknięcie konta – konto oszczędnościowe Santander

Przy okazji każdych zmian w polityce instytucji bankowych, a także przy zakończeniu np. okresu trwania lokaty bankowej, zastanawiamy się, jak zamknąć konto oszczędnościowe. Santander jest bankiem, który wymaga od nas osobistej wizyty w placówce lub formą listowną, która to jednak wymaga wizyty u notariusza. Od niedawna dostępna jest również możliwość telefonicznego zamknięcia konta oszczędnościowego. W tym celu konieczne jest zadzwonienie na infolinię banku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *